Články

pic01

Jiřího Ježka přivítali školáci v cyklistických helmách

Speciální sportovní program měla v pátek 9. března základní škola Radnice v okrese Rokycany díky své aktivitě v projektu Sazka Olympijský víceboj. Na trénink s olympionikem přijel za dětmi šestinásobný medailista z paralympijských her Jiří Ježek a dočkal se stylového cyklistického přivítání - děti měly na sobě helmy a některé dokonce cyklistické trikoty.

pic01

„A kdy bude další?“ Školáky v Jevíčku nadchl trénink s olympijskou atletkou

Zasloužená odměna za roky sportovní motivace mládeže. Na školáky z Pardubického kraje se usmálo štěstí a díky své pravidelné aktivitě v Sazka Olympijském víceboji vyhráli možnost zasportovat si s atletkou Michaelou Hrubou. ZŠ Jevíčko se do společného projektu Sazky a Českého olympijského výboru zapojuje od samého začátku.

pic01

Salto vpřed i vzad. Mělničtí žáci překvapili mistryni světa svým pohybovým nadáním

Měla nelehký úkol „zaskočit“ za nemocného skokana do vody Michala Navrátila. Sportovní aerobička Denisa Barešová potěšila žáky ZŠ J. Matiegky na Mělníku svým stanovištěm. „Připravila jsem si pro děti trochu jiný úkol, kde bylo potřeba zapojit více kreativity. Měly pár minut na to, aby vymyslely sportovní choreografii a následně se mezi sebou porovnávaly, kdo je kreativnější,“ popsala své působení na olympijském tréninku Barešová.

pic01

Stovky dětí budou sportovat při republikovém finále OVOV v Brně

Exhibice s mistry světa a atletickými hvězdami. Autogramiáda sportovních legend. A hlavně stovky dětí, které budou sportovat a soutěžit o individuální úspěchy i putovní pohár pro nejlepší školu. To vše přinese Republikové finále Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů, které proběhne 9. a 10. září v Brně.

pic01

Navštivte jedinečnou výstavu komiksu Zátopek

Grafiky z komiksu Zátopek o čtyřnásobném olympijském vítězi Emilu Zátopkovi, speciální promítání dokumentu o legendárním běžci, časosběr tvorby Jaromíra 99 nebo dokument o letních olympijských hrách – to vše je součástí výstavy, která bude pro školy probíhat od 30. května 2016 v olympijské FanZone. Navíc až projdete výstavu, děti si ve speciálním moderovaném kvízu budou moci zasoutěžit o drobné olympijské ceny.

pic01

Kemp pro učitele: sport i semináře o výživě či psychologii

Bez nadšených učitelů, kteří motivují děti ke sportu, by nemohl projekt Sazka Olympijský víceboj fungovat. Proto jsme pro garanty víceboje i učitele, kteří se věnují se svými žáky disciplínám Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV), připravili dvoudenní kemp se zajímavým programem.

pic01

Analýzu sportovních předpokladů získá 87 tisíc dětí

Celkem 86 661 dětí získá se závěrečnými školními známkami také speciální sportovní vysvědčení. Analýza sportovních předpokladů na základě osmi disciplín projektu Sazka Olympijský víceboj dětem ukáže, jaký je jejich pohybový typ a které sporty by jim mohly nejlépe jít. Každé vysvědčení také obsahuje kód, díky kterému se děti a jejich rodiče na webu www.sportvokoli.cz dozvědí, kde se ve svém okolí mohou věnovat nejen doporučeným sportům.

pic01

Mišík zazpíval dětem. Sport je pro ně důležitý, říká

​Pod pódiem se ve ztemnělém sále tísnily desítky dětí. Jakmile jim Adam Mišík dal pokyn a nechal prostor, zpívaly popěvek jedné z písniček, kterou mladý hudebník vystřihl v Národním domě ve Frýdku-Místku při koncertě, jenž byl pro místní školáky odměnou v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj.

pic01

Školáci si vyzkoušeli prvky z přípravy hvězd

​S vodním slalomářem Jiřím Prskavcem posilovali školáci břicho a zkoušeli balancovat na gymnastickém míči, stříbrný olympijský medailista z peřejí Vavřinec Hradilek jim zase dovezl pádlovací trenažér. Kajakářský mistr světa Josef Dostál učil děti, jak s pomocí startů z různých pozic natrénovat výbušnost. Atletka Denisa Rosolová jim přivezla malé překážky, jež sama používá v přípravě. Trojskokanka Šárka Kašpárková zase dala žákům tipy na skokanská cvičení.