Basketbalová show zavítá do Plzně, Boskovic nebo Opavy

Desítky skvělých pokřiků na podporu basketbalové reprezentace v olympijské kvalifikaci pro Rio a spoustu nápaditých videí vytvořily školy, které se zapojily do soutěže To je basketbal. Tu v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj připravily společně Česká basketbalová federace a Český olympijský výbor.

Školy soutěžily o basketbalové sety s míči a dresy a také o návštěvu show s basketbalovými hvězdami. Seznam škol, kam show v průběhu května a června zavítá, najdete níže. Na základě hlasování poroty, která hodnotila originalitu zaslaných videí, získala show vždy jedna škola v každém kraji. Vítězné školy budeme jednotlivě kontaktovat kvůli termínům show a dalším podrobnostem.

Basketbalové vybavení získají všechny školy, které se do soutěže zapojily. Na videa, jež školy do soutěže zaslaly, se můžete podívat ZDE.

Basketbalový tým mužů, který má v červencové kvalifikaci šanci na postup na hry v Riu de Janeiru, povzbudí i pokřiky, jež pro ně školáci vymysleli. Jako například tento: „Driblink, výskok, deska, koš – výhra přijde, jen to slož. Kdože dneska zvítězí? Češi! To se přece ví! Dáte koš a bod tu je, k Riu vás to posune. Trojky, smeče končí v koši, z Čech k vám letí – ZLATÍ HOŠI Za vítězství jdu se rvát, driblink, střelba a koš dát. Soupeři už z prohry běsní, ČESKO V RIU CHYBĚT NESMÍ!“

Školy, které získaly show:

Jihočeský kraj – ZŠ a MŠ Borotín

Jihomoravský kraj – Gymnázium Boskovice

Karlovarský kraj – ZŠ Běžecká Sokolov

Královehradecký kraj – ZŠ Bílá Třemešná

Liberecký kraj – ZŠ TGM, Školní náměstí 1000, Lomnice nad Popelkou

Moravskoslezský – ZŠ Otická 18, Opava

Olomoucký – ZŠ a MŠ Ptení

Pardubický – ZŠ a MŠ Masarykova, Kunvald

Plzeňský – 10. ZŠ Plzeň

Praha – ZŠ Ohradní, Praha 4

Středočeský – 1. ZŠ Sedlčany

Ústecký – ZŠ Velké Březno

Vysočina – ZŠ a MŠ Košetice

Zlínský – ZŠ F. Horenského, Boršice