Chyběla jen loď. Světová šampionka Kudějová navlékla dětem i „šprajdu"

Zábava a sport ruku v ruce – tak by to mělo být. Děti ze Základní školy v Lomnici v okrese Sokolov si sportování s kajakářkou Kateřinou Kudějovou užily. Trénink s olympionikem získala škola z Karlovarského kraje jako odměnu za svou aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj. „Děti se navlékaly do mého vodáckého vybavení, líbilo se jim to,“ povídá světová šampionka.

Že všechny věci neseděly tak, jak měly, nebylo v tu chvíli vůbec důležité. „Přivezla jsem šprajdy, vesty a helmy. Děti si něco oblékaly obráceně, ale neřešila jsem to,“ směje se Kudějová. „Pak běžely i s pádlem kolem kužele. Měřil se čas celého týmu.“

Školáci kromě dalších stanovišť absolvovali také rozcvičku, shlédli exhibiční vystoupení moderátora Jana Webera, mnohonásobného šampiona ve freestyle fotbalu, a vyzkoušeli si i cviky, které ve svém tréninku používají olympionici. „Bylo to super, hrozně se to povedlo, dětem se program líbil,“ říká nadšeně šestadvacetiletá kajakářka.

Návštěva olympionika či vrcholového sportovce má podle ní smysl. „Myslím, že takto můžeme alespoň trošku přispět k tomu, aby se děti pro sport nadchly a třeba u něj i vydržely,“ uvažuje Kudějová, ambasadorka projektu Sazka Olympijský víceboj, jehož cílem je v průběhu hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků všech stupňů základního vzdělávání do sportování a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase.