Děti z Loun sportovaly s překážkářkou Rosolovou, v Duchcově se stolní tenistkou Vacenovskou

Dětem postavila do cesty překážky – doslova. „Některým to šlo líp, jiným hůř. Nemůže ale každý umět všechno,“ říká překážkářka Denisa Rosolová. Na základní školu v Lounech ve Školní ulici vyrazila společně s bývalým skokanem na lyžích Janem Mazochem. Škola získala jejich návštěvu jako odměnu za svou aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj. V Ústeckém kraji sportovali ještě školáci ze ZŠ Jaroslava Pešaty v Duchcově, které navštívila stolní tenistka Iveta Vacenovská.

„Tentokrát mělo naše sportování malý bonus, protože na škole byl pingpongový stůl. Hráli s námi i učitelé nebo pan starosta. Děti se nasmály, když se někdo netrefil do míčku,“ popisuje Vacenovská. „Bavily se a byly opravdu hodně zapálené. Zjistily taky, že s mou pálkou se hraje úplně jinak než s tou z obchodu.“

Děti během programu absolvovaly také rozcvičku, shlédly exhibiční vystoupení moderátora Jana Webera, mnohonásobného šampiona ve freestyle fotbalu, a vyzkoušely si cviky, které ve svém tréninku používají olympionici. „Pár talentů by se na mé škole našlo,“ myslí si Rosolová.

Na stanovištích si školáci vyzkoušeli třeba rychlost nebo obratnost. „Doufám, že se jim to líbilo a bude je sportování bavit dál,“ uvažuje vicemistryně Evropy 2012 v běhu na 400 metrů překážek. „Kdybychom přemluvili alespoň jedno dítě ke sportu, má to smysl.“

Rosolová by ráda dětem ukázala, že se mohou bavit i jinak než u počítače. „Zapomínají se hýbat, a to je velká škoda. My kdysi přišli domů, zahodili tašky a běželi ven. Rodiče nás museli nutit, abychom šli domů,“ dodává ambasadorka Sazka Olympijského víceboje, jehož cílem jev průběhu hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků všech stupňů základního vzdělávání do sportování a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase.