Laťka pro republikové finále OVOV je vysoko! V krajském kole ve Zlínském kraji padla hranice 26 tisíc bodů

Na atletickém stadionu v Otrokovicích se sešlo 23 týmů a celkem 150 dětí. A bylo na co koukat. „Tohle bylo nejkvalitnější krajské kolo v republice. Vítězná škola měla přes 26 tisíc bodů,“ hlásí Šárka Kašpárková, bronzová medailistka z olympijských her v Atlantě 1996. Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů ve Zlínském kraji ovládla ZŠ Oskol z Kroměříže s 26 430 body.

I další základky však vítězné škole zdatně sekundovaly. „O tom svědčí fakt, že ze Zlínského kraje postupuje do republikového finále i páté družstvo v pořadí,“ vysvětluje bývalá trojskokanka. „I tohle svědčí o kvalitě, která tady byla.“

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. Do klání se zapojili jednotlivci narození v letech 2002 až 2007 a v družstvech závodily ročníky 2003 až 2006. K vidění byly skvělé výkony. „Líbil se mi jeden chlapec, jehož atletické výsledky byly úžasné. Krikeťákem hodil 80 metrů, do dálky skočil 6,20 a šedesátku běžel pod osm sekund,“ líčí Kašpárková.

Do republikového finále, kterým celý Odznak všestrannosti olympijských vítězů vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězné ZŠ Oskol tak přímo postoupila ještě ZŠ Zašová, která posbírala 25 369 bodů. Republikové finále se uskuteční od 8. do 10. září v Brně a zároveň zahájí třetí ročník Evropského týdne sportu.