Modlitba za počasí i návrat na místo činu. Krajské kolo OVOV v Moravskoslezském kraji ovládli školáci z Opavy

Zprvu vzývali počasí. „Docela jsme se modlili, vypadalo to, že bude vydatně pršet,“ líčí Šárka Kašpárková, bronzová trojskokanka z olympijských her v Atlantě 1996. „Naštěstí se počasí umoudřilo a na vyhlašování výsledků dokonce vykouklo sluníčko.“ Krajské kolo Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů Moravskoslezského kraje ovládla opavská ZŠ Englišova s 25 009 body.

Kašpárková se takříkajíc vrátila na místo činu. „Krajské kolo totiž pořádala ZŠ M. Kudeříkové v Havířově, do které jsem jako dítě chodila. Potkala jsem tu i jednu paní učitelku, tak jsme zavzpomínaly na staré časy,“ směje se bývalá atletka.

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. Do klání se zapojili jednotlivci narození v letech 2002 až 2007 a v družstvech závodily ročníky 2003 až 2006. K vidění byly skvělé výkony. „Třeba v hodu míčkem jsme viděli téměř 70 metrů. Od jedné holčiny zase 114 leh-sedů,“ vypočítává Kašpárková. „V dálce se skákalo i 5,5 metru.“

Do republikového finále, kterým celý Odznak všestrannosti olympijských vítězů vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězné ZŠ Englišova tak přímo postoupila ještě další opavská základka ZŠ Otická, která posbírala 24 576 bodů. Republikové finále se uskuteční od 8. do 10. září v Brně a zároveň zahájí třetí ročník Evropského týdne sportu.