Pražské děti mají kondičku. Zíral i olympijský šampion Svoboda

Vtipkuje za každé situace. „Jsem trochu nemocnej, takže jsem se musel šetřit. Jinak bych s největší pravděpodobností vyhrál,“ říkal se smíchem Jakub Kohák. Oblíbený herec a režisér dorazil na pražský Chodov a podpořil mladé sportovce při Pražském pětiboji všestrannosti. „Sport je ale tak bohulibá činnost, že si ji vždycky užiju, i když nejsem úplně stoprocentně ve formě,“ povídal ještě. Ve formě však byli školáci z téměř čtyř desítek pražských škol.

Smíšená družstva se utkala v pěti disciplínách Olympijského odznaku – OVOV: trojskoku, hodu medicinbalem, leh-sedech, skákání přes švihadlo a driblingu. A podpořila je i celá řada českých olympioniků. Olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, olympijská šampionka ve veslování Mirka Topinková-Knapková, atletka Denisa Rosolová, krasobruslař Tomáš Verner či stolní tenistka Iveta Vacenovská si v exhibici vyzkoušeli to samé.

„Každý sportovec má v sobě určitou soutěživost, takže chce vyhrávat i v podobných sranda výzvách, jako byla tato. Celkem mi to šlo, ale v trojskoku bych nepřeskočila chlapa a navíc olympijského vítěze, i kdybych trénovala týden dopředu,“ líčila Vacenovská, která soupeřila s Davidem Svobodou.

A děti se dobře bavily. Tleskaly, povzbuzovaly samy sebe i olympioniky. Užívaly si skvělou atmosféru. „Sportování jim šlo bezvadně. Jedna holčička prý dokonce udělala 112 leh-sedů, to jsme všichni zírali,“ vyprávěla česká reprezentantka ve stolním tenise. „Navíc jsme rozdali mraky podpisů a fotek, takže spokojenost snad panuje na obou stranách.“

Na akci nechyběli ani mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková, florbalista Patrik Dóža a moderní gymnastka Lenka Oulehlová.