Salto vpřed i vzad. Mělničtí žáci překvapili mistryni světa svým pohybovým nadáním

Měla nelehký úkol „zaskočit“ za nemocného skokana do vody Michala Navrátila. Sportovní aerobička Denisa Barešová potěšila žáky ZŠ J. Matiegky na Mělníku svým stanovištěm. „Připravila jsem si pro děti trochu jiný úkol, kde bylo potřeba zapojit více kreativity. Měly pár minut na to, aby vymyslely sportovní choreografii a následně se mezi sebou porovnávaly, kdo je kreativnější,“ popsala své působení na olympijském tréninku Barešová.

„Děti mě mile překvapily, protože byla spousta z nich velmi nadaná. Holky zapojovaly znalosti z gymnastiky a spousta kluků měla velmi pokročilé znalosti z parkouru. Salta tu skákal pomalu každý druhý,“ dodala překvapeně.

Další disciplíny, které si žáci mohli vyzkoušet, kopírovali některé olympijské disciplíny ze zimních olympijských her v Koreji. Soutěžilo se v bobech, biatlonu a v běhu na lyžích. „Během olympiády spousta škol zapojených do Sazka Olympijského víceboje fandilo našim sportovcům, což nám udělalo velkou radost, že jsou k olympismu děti takto vedeny. Proto jsme chtěli v rámci tréninků s olympionikem přivézt trochu té olympijské atmosféry i do tělocvičen,“ řekl Štěpán Janáček, projektový manažer a bývalý tyčkař.