Školáci mohou povzbudit olympioniky v Riu

Získat body do celkového hodnocení Sazka Olympijského víceboje, vyhrát výtvarné pomůcky a povzbudit české olympioniky na cestě na hry v Riu de Janeiru 2016. To vše nabízí školám doplňkový úkol, jehož téma zní: Běh nás baví!

Školáci mohou na obrázcích nakreslit, namalovat či jinak výtvarně ztvárnit své běžecké zážitky, idoly, čin fair-play, se kterým se setkali při závodech, nebo jakékoli jiné téma, které je v souvislosti s běháním napadne. A na zadní stranu připsat vzkaz pro české olympioniky. Ti si totiž obrázky od dětí vezmou s sebou na hry do Ria. Každá škola může zaslat tři výtvarná dílka v takovém rozměru, který sportovci snadno přibalí do batůžku.

Vedle toho odměníme nejlepší obrázky až deseti body do celkového hodnocení Sazka Olympijského víceboje. Pět nejúspěšnějších škol získá výtvarné pomůcky od firmy KOH-I-NOOR v celkové hodnotě 100 000 korun. Podrobné zadání doplňkového úkolu naleznete ZDE a v učitelském adminu, kam také následně budete moci nahrávat své obrázky. Uzávěrka soutěže je 31. ledna 2016.