Tradice pokračuje. V Hranicích na Moravě znovu při OVOV pomáhali vojáci

Z jejich přítomnosti se stala tradice. Dnes by si bez nich Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů nikdo snad ani nedokázal představit. Při krajském kole v Hranicích na Moravě totiž znovu pomáhali vojáci. „Oni tam sídlí. Opět nám dělali rozhodčí,“ říká Šárka Kašpárková, bronzová olympijská medailistka z Atlanty 1996. „Rozhodně to zvedá prestiž akce.“ V Olomouckém kraji vládla ZŠ Za Mlýnem z Přerova s 23 191 body.

Výkony byly vrovnané. „Bylo to docela dobré,“ míní bývalá trojskokanka Kašpárková. „Na druhou stranu tam ale nebyly takové výsledky, které by mě vyloženě ťukly do oka. Ale aspoň bylo teplo, trošku pofukovalo – a to bylo příjemné.“

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. Do klání se zapojili jednotlivci narození v letech 2002 až 2007 a v družstvech závodily ročníky 2003 až 2006.

Do republikového finále, kterým celý Odznak všestrannosti olympijských vítězů vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězné ZŠ Za Mlýnem tak přímo postoupila ještě FZŠ a MŠ z Olomouce, který posbírala 22 787 bodů. Republikové finále se uskuteční od 8. do 10. září v Brně a zároveň zahájí třetí ročník Evropského týdne sportu.