Obecně

Sazka Olympijský víceboj vznikl jako společná aktivita Českého olympijského výboru a společnosti Sazka na podporu zdravého životního stylu. Tento jedinečný projekt je určený všem dětem základních škol a odpovídajících stupňů šestiletých nebo osmiletých gymnázií. Cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim sport jako zábavu a přirozený životní styl.

Statistiky jasně ukazují, že děti se hýbou málo. Je načase to změnit! Právě proto vznikl i projekt Sazka Olympijský víceboj, který nabízí sportovní náplň pro všechny děti, ať už školáky povzbudí k radosti ze sportování, nebo v nich probudí touhu ukázat sportovní talent, hlavním cílem projektu je, aby se sport stal přirozenou součástí zdravého životního stylu dětí.

Pro každou školu jsou připraveny dva ucelené programy, do kterých mohou své žáky zapojit:

Olympijský diplom, který dětem ukáže jejich silné sportovní stránky a na základě analýzy jejich fyzických předpokladů jim doporučuje vhodné sporty, kterým se mohou do budoucna věnovat.

Odznak všestrannosti – Ti nejnadanější mladí sportovci se přes školní, okresní a krajská kola mohou probojovat až do republikového finále, kde se mohou utkat se svými vrstevníky, potkat olympioniky a zažijí neopakovatelnou atsmoféru velké sportovní akce.

Oba programy mají velkou podporu z řad ambasadorů, kterými jsou známí sportovci a olympionici. Snaží se motivovat děti svými úspěchy a ty nejaktivnější školy mohou získat jejich návštěvu formou tréninku s olympionikem nebo jinou zážitkovou odměnu.

Každá škola se může zapojit do obou částí projektu najednou. Doporučení pro aktivní plnění v rámci celé školní docházky je: 1.–5. třída Olympijský DIPLOM, 6.–9. třída ODZNAK všestrannosti.

Jak projekt funguje? Podívejte se ZDE.
Jste učitel? Pak veškeré potřebné informace najdete ZDE.
Zajímají vás pravidla Sazka Olympijského víceboje? Naleznete je ZDE.
Video s představením projektu Sazka Olympijský víceboj naleznete ZDE.