Paralympijská výzva

Paralympijská výzva je určena učitelům handicapovaných žáků, aby neváhali zapojit i tyto děti do Sazka Olympijského víceboje. I žáci s handicapem se mohou projektu zúčastnit. Jedná se o pilotní fázi projektu, kdy se ve spolupráci s Českým paralympijským výborem snažíme rozhýbat handicapované děti.

Jediné, co k tomu je třeba udělat, je při registraci jasně označit, že se jedná o školu s handicapovanými dětmi, a to i v případě, že na škole studují společně děti s handicapem i bez něj.

Dále stačí v učitelském adminu v sekci Správa tříd a žáků vedle jména handicapovaného žáka zaškrtnout políčko „H“ a systém bude jeho výsledky vyhodnocovat odděleně, takže nebudou ovlivněny celkové výsledky školy.

Výsledky a výkony

Jádrem projektu je testování žáků v rámci jednotlivých disciplín, díky čemuž si děti prověří své schopnosti a zároveň mohou sledovat, jak se ve svých výkonech zlepšují. Vzhledem k mnoha druhům handicapu není cílem Paralympijské výzvy poměřovat studenty škol mezi sebou, ale důraz je kladen především na sportovní pokrok a vývoj schopností jednotlivých studentů s ohledem na jejich postižení.

Nadstandardní podpora pro školy s handicapovanými žáky

Víme, že práce s handicapovanými dětmi je v mnoha ohledech unikátní a náročná. Chceme vám v zapojení do projektu co nejvíce pomoci. Proto ve školním roce 2017/2018 vznikl ve spolupráci s Českým paralympijským výborem speciální tým, který za vámi přijede přímo do vaší školy, představí vám projekt, poskytne veškerou podporu a ještě něco navíc.

Pokud chcete svou školu s handicapovanými dětmi zapojit do projektu a stále si nejste jisti, jak na to, napište nám na paralympijskavyzva@olympijskyviceboj.cz a my vám s registrací i další administrací přijedeme pomoci.